Vinyasa flow jóga

Vinyasa flow jóga - Sestava, ve které plynule přecházíme z jedné pozice do druhé bez přerušení či přestávek, harmonie dechu a pohybu. Jednotlivé ásany jsou vybírány tak, abychom protáhli celé tělo a zároveň se naučili vnímat své možnosti. Práce s dechem přispívá k fyzické i duševní vyrovnanosti.

Tělo je něco, čemu člověk vychovávaný na západě věnuje svou pozornost. Pečuje o něj, vlastně o něj pečovat musí, protože není-li zdravé, ohebné a silné, poutá k sobě pozornost, kterou je těžké směřovat k jemnějším prožitkům cítění. Je těžké, když tělo říká: "au, tady mě to bolí", držet pozornost např. u otázky "kdo jsem já".

Doba, ve které žijeme, s sebou přináší i pozitivní prostředky pro její zvládání. Jógu lze zařadit k pozitivům této doby. Učí nás uvolnit se v podmínkách, které máme. Poskytuje každému, kdo ji zkusí, zázemí, techniky pro fyzickou i mentální očistu. Přináší také kondici, oporu a radost. Jóga je taková příjemná "ladička", která jemně rozvibrovává energii těla a rozklíčovává možné napojení a vztahy se vším okolo nás.  

Jak probíhají hodiny

Začneme krátkým dechovým cvičením, abychom zklidnili mysl a tělo a naučili se jak správně dýchat. Na každou lekci budu mít připravenou novou asánovou sestavu (jógové pozice) a na závěr si dáme 10min relaxaci. 

Budeme používat pomůcky jako jsou pásky a cihličky, které nám pomůžou se dostat tam, kam nám zatím naše tělo nedovolí jít. Při pravidelném cvičení tyto pomůcky nebudeme muset používat.


Rozhodně se ničeho nebojte a pojďte do toho se mnou :-)

Těším se na vás na mých hodinách.

Namasté

Katka

JÓGA probíhá každé PONDĚLÍ od 6:30 a každé ÚTERÝ od 16:30.

Kapacita 12 osob